Warmia MTB przedstawia II Grand Prix Olsztyna XCO

O wyścigu - poprzednie edycje wyścigu

Grand Prix
Olsztyna 2015

Gdzie?

Olsztyn, Las Miejski

Kiedy?

3 maja 2015

O wyścigu

W ostatni dzień majówki 130 kolarzy ścigało się w Lesie Miejskim w Grand Prix Olsztyna XCO. Widowiskowa trasa przyciągnęła również wielu kibiców.

Organizatorzy postawili na sprawdzoną formułę dwóch wyścigów, tym razem na dwóch różnych trasach. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy wyścigu Amator, którzy sześciokrotnie pokonywali uproszczoną rundę. Choć trasa omijała najtrudniejsze elementy techniczne, to wszyscy musieli pokonać najdłuższy i bardzo stromy podjazd, słynny tor saneczkowy. Już na początku rywalizacji uformowała się trzyosobowa czołówka, która dojechała do mety w kolejności Paweł Gołębicki, Michał Łaguna i Łukasz Dudko. Wśród kobiet rywalizacja również była bardzo zacięta, ostatecznie wygrała Joanna Minko przed Magdaleną Skawską i Małgorzatą Ruszkowską.

Po nich na trasę ruszył wyścig Pro. Tak o przebiegu rywalizacji mówił Michał Bogdziewicz, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników kolarstwa górskiego w Polskce: „Ekipa z Olsztyna przygotowała trasę, na której można by spokojnie rozegrać Puchar Świata, czy MŚ w XC. A wiem co piszę, bo startowałem w zawodach tej rangi wiele razy. Trasa ciężka kondycyjnie, ciężka technicznie i co najważniejsze widowiskowa dla kibiców. Jeśli dodamy do tego dobre nagrody, a takie właśnie były to mamy TOP wyścig. Zawody ukończyłem na drugim miejscu, przegrywają tylko z Bartkiem Banachem, do którego straciłem niewiele ponad minutę na mecie, przez cały wyścig ścigając go. Z wyniku i z jazdy jestem bardzo zadowolony bo czuję że forma cały czas systematycznie idzie do góry. Podium uzupełnił Mateusz Moderhak. Czyli całe podium dla Trójmiasta.” W kategorii kobiet zwyciężyła Marta Bazańska przed Kasią Laskowską i Karoliną Olszewską.

Puchar  XC
Olsztyn 2014

Gdzie?

Olsztyn, Stadion Leśny

Kiedy?

11 maj 2014 godz. 11:00

Dystans:

PRO

24 km

AMATOR

12 km

O wyścigu

Wszystko co dobre szybko się kończy – Puchar XC przeszedł już do historii, ale z pewnością długo pozostanie w pamięci uczestników i kibiców.

Choć rano padało, na interwałowej trasie w Lesie Miejskim wystartowało 65 osób. Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: PRO 4×6 km i AMATOR + PŁEĆ PIĘKNA 2×6 km. Strome podjazdy, szybkie zjazdy i techniczne elementy porządnie zmęczyły wszystkich.

Około 11 na trasę ruszyli zawodnicy wyścigu PRO. Cztery ciężkie rundy mocno rozciągnęły stawkę. Od początku mocne tempo Grzegorz Czetyrko (Kolarzyk Cycling Team) i to on pierwszy zameldował się na mecie z bezpieczną przewagą 1,5 minuty nad drugim Pawłem Ciunelem (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn). Trzeci był Piotr Andrzejczyk (Finisher.pl) ze stratą 6 minut do zwycięzcy.

Dwie godziny później wystartowali AMATORZY i PŁEĆ PIĘKNA. Wyścig mężczyzn był bardzo zacięty, zwyciężył Adam Nowakowski z przewagą 20 sekund nad Przemysławem Frejem i minuty nad Mirosławem Arczakiem (wszyscy MTB Olsztyn Team). Rywalizację Pań zdominowała Katarzyna Laskowska (Finisher.pl), kolejne miejsca zajęły Kamila Brejska (WKR Fan) i Aurelia Poczopko.

Klasyfikację najbardziej doświadczonego kolarza górskiego wygrał Marek Klimas z Barczewa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz licznie przybyłym kibicom, fotografom z Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR i innym.

W szczególności dziękujemy naszym sponsorom, którzy umożliwili zorganizowanie zawodów:

A oto galerie zdjęć z zawodów:
1. Puchar XC – autor: Wojciech Krom –  (http://wojciechkrom.blogspot.com/)
2. Puchar XC – autor: Tomasz Baranowski – (Popatrz ze mną – Tomasz Baranowski)
3. Puchar XC – autor: Krystyna Jaworska
4. Puchar XC – autor: FotoBiker (https://www.facebook.com/FotoBiker)